ПРЕС-РЕЛІЗ                                                  м. Дніпропетровськ, 23 травня 2012 року 

 

За дорученням Олександра Вілкула його заступник Марія Пустова провела засідання колегії головного управління освіти і науки облдержадміністрації

 

За дорученням губернатора Олександра Вілкула заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова провела засідання колегії головного управління освіти і науки облдержадміністрації. На нараді була розглянута низка питань. Зокрема, щодо підведення підсумків роботи закладів освіти в осінньо-зимовий період 2011/2012 року та визначення заходів з підготовки навчальних закладів області до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2012/2013 року.

 

У колегії взяли участь представники головного управління освіти і науки облдержадміністрації, обкому Профспілки працівників освіти і науки України, начальники управлінь, завідуючі відділами освіти міст та районів області, керівники закладів освіти області.

 

Одним із факторів забезпечення доступної освіти на селі є організація безпечного та якісного підвезення учнів. Наразі всі учні й вчителі з сільських районів Дніпропетровської області забезпечені безкоштовним підвезенням до шкіл. Для оновлення автопарку до 1 вересня 2012 року планується придбання  37 шкільних автобусів. За ініціативи губернатора Олександра Вілкула для забезпечення безпечного та надійного підвозу в області ведеться робота щодо встановлення навігаційної системи GPS-моніторингу в шкільні автобуси. Пробний варіант навігаційної системи вже встановлено в автобусі у П’ятихатському районі. Підписано договори на придбання навігації в усі шкільні автобуси у 8 районах області (Криворізький – 5, Апостолівський – 12, Новомосковський – 12, Петропавлівський – 11, Томаківський – 12, Царичанський – 11, Васильківський – 11, Дніпропетровський – 15). Вже з вересня 2012 року в цих 8 районах регіону будуть їздити автобуси, оснащені системами GPS.

 

Питання організації харчування учнів у навчальних закладах є одним із основних пріоритетів діяльності головного управління освіти та науки облдержадміністрації. В області забезпечено стовідсоткове охоплення гарячим харчування учнів всіх шкіл області. Відповідно до законодавства харчування учнів 1-4 класів шкіл області та дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки фінансується за кошти місцевих бюджетів. У 2012 році збільшено фінансування харчування учнів 1-4 класів із місцевих бюджетів з 5,06 грн до 5,22 грн, а харчування дітей пільгових категорій – з 5,75 грн до 5,87 грн.

 

 «Важливе завдання, яке стоїть сьогодні перед керівникам управлінь, відділів освіти – це залучення до постачання продуктів харчування у навчальні заклади безпосередньо виробників Дніпропетровської області. Це дасть змогу скоротити шлях продуктів від виробника до навчального закладу. Дніпропетровщина виробляє достатню кількість продукції, яка може повністю задовольняти потреби жителів регіону. Віддаючи пріоритет дніпропетровським товарам, ми посилюємо, в першу чергу, економічний потенціал свого регіону», - сказала Марія Пустова.

 

Важливим напрямком роботи головного управління освіти і науки є проведення ремонтно-будівельних робіт в закладах освіти, забезпечення їх лічильниками  тепла, води та електроенергії.

 

 «В цілому у 2011 році  було проведено ремонтно-будівельних робіт в 1223 школах та дитсадках області, а також у 307 автономних і топкових котельнях. Це складає 100% від запланованих обсягів робіт. Також минулого року в закладах освіти було встановлено 440 лічильників тепла, води та електроенергії, що складає 99,8% від потреби. У 2012 році залишається встановити 77 лічильників. Це сучасний підхід до енергоспоживання. Встановлення таких засобів обліку забезпечить чіткість і вірність розрахунків за споживчі об'єми тепла, води та електроенергії, а також дозволить  надавати якісні послуги навчальним закладам та економити гроші бюджету», - доповів заступнику голови облдержадміністрації начальник відділу технагляду за проведенням капремонтів на об'єктах освіти області головного управління освіти та науки облдержадміністрації Олексій Полторацький.

 

На Дніпропетровщині триває реалізація губернаторської програми «Питна вода Дніпропетровщини». У 2012 році планується встановлення систем доочистки питної води в усіх 75 дитсадках шести міст області (Марганець – 8 системи очистки води, Нікополь - 18, Орджонікідзе - 11, Павлоград - 20, Синельникове - 10, Тернівка – 8). Нагадаємо, що у 2011 році системи доочистки води були встановлені в усіх дитсадках Кривого Рогу, Жовтих Вод, Дніпродзержинську та у 134 дитсадках Дніпропетровська. За завданням Олександра Вілкула у 2012 році такі системи будуть встановлені вже в усіх дитсадках Дніпропетровська. 

 

За ініціативи та підтримки губернатора Олександра Юрійовича Вілкула в Дніпропетровській області реалізується програма забезпечення дітей місцями у дошкільних закладах.  За два роки в області створено 36 навчально-виховних комплекси по типу «дитсадок-школа», 22 дитсадки, відкрито додатково 107 груп при діючих дошкільних закладах. Завдяки цьому було створено майже 6 тисяч місць у дитячих садках, що на 60% скоротило чергу в дитсадки регіону. Губернатор Олександр Вілкул поставив завдання керівникам міст та районів області повністю вирішити питання забезпечення дітей місцями у дитсадках шляхом відкриття нових дошкільних закладів.

 

За результатами колегії була ухвалена низка рішень з підготовки навчальних закладів області до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2012/2013 року.  Зокрема, в усіх закладах освіти до 25 серпня 2012 року виконати всі обсяги ремонтно-будівельних робіт та інші профілактичні роботи; до 01 жовтня 2012 року заклади освіти повинні отримати паспорти готовності до опалювального сезону до роботи в умовах осінньо-зимового періоду з отриманням та з 15 жовтня 2012 року забезпечити 100% підключення всіх закладів освіти до опалення.

 

«Виконання всіх запланованих робіт з дотриманням терміну –  першочергове завдання для керівників навчальних закладів та відповідних структурних підрозділів обласної та місцевої влади. Адже якісна підготовка закладів освіти  сприятиме створенню комфортних і безпечних умов для навчання дітей», – підсумувала Марія Пустова.