ПРЕС-РЕЛІЗ                                                    Дніпропетровськ, 17 травня 2012 року 

Дніпропетровщина відзначила Всеукраїнський день працівників культури й майстрів народного мистецтва та Міжнародний день музеїв

 

Дніпропетровщина відзначила Всеукраїнський день працівників культури й майстрів народного мистецтва та Міжнародний день музеїв. Урочистості пройшли за підтримки губернатора Олександра Вілкула на базі Дніпропетровської консерваторії імені Михайла Глінки. У ньому взяли участь заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова, заступник голови обласної ради Андрій Шипко, голова обласної профспілкової організації профспілки працівників культури Анатолій Яловий та понад 300 представників галузі культури. Це члени постійної комісії обласної ради з культури, духовності та спорту, керівники відділів (управлінь) культури і туризму райдержадміністрацій та виконкомів міських рад, керівники закладів культури обласного підпорядкування та студенти Дніпропетровського училища культури й Дніпропетровської консерваторії імені Михайла Глінки.

            Марія Пустова та Андрій Шипко кращим діячам культури і мистецтв та працівникам музеїв Дніпропетровської області вручили почесні нагороди. Зокрема,  нагороду від Міністерства культури і туризму України, 63 нагороди від облдержадміністрації та 49 – від облради.

«Шановні працівники культури, майстри народного мистецтва та музейні працівники, ви присвятили себе благородній і святій справі. Від імені голови облдержадміністрації Олександра Вілкула вітаю вас зі святом. Своєю відданою працею ви забезпечуєте спадкоємність духовних традицій.  Ви зберігаєте і розвиваєте безцінні духовні скарби культурної спадщини нашого українського народу. Ваш талант дарує людям радість, несете культуру до кожного серця і душі. Нехай здійсняться всі Ваші життєві плани, надії і мрії. Бажаю вам творчого натхнення і життєвих перемог», - сказала Марія Пустова під час урочистостей.

Також вона зазначила, що на Дніпропетровщині під керівництвом губернатора Олександра Вілкула реалізуються програми розвитку культури, туризму, підтримки закладів культури, бібліотек та музеїв, в тому числі збереження пам'яток історії, Великої Вітчизняної війни. У рамках цих програм в регіоні активно впроваджуються новітні інформаційні технології у музейну та бібліотечну справи, проводяться  фестивалі, акції, семінари, виставки тощо.

У 2011 році проведено капітальні ремонти у чотирьох вищих навчальних мистецьких закладах освіти (Криворізьке музичне училище, Дніпродзержинське музичне училище, Дніпропетровський театральний художній коледж,  Дніпропетровське училища культури), у трьох обласних бібліотеках, у Дніпропетровському національному музеї ім. М.Яворницького, Дніпропетровському академічному театрі російської драми ім. М.Горького.

Проведено комп’ютеризацію обласних бібліотек та поповнено бібліотечні фонди  на 12 тис примірників.  У рамках міжнародної грантової підтримки розвитку бібліотек у 2011 році було придбано 72 нові комп’ютери для Дніпропетровській і Дніпродзержинській міських бібліотек та Межівській і Софіївській районних бібліотечних систем області. У 2012 році  ще 87 комп'ютерів отримають бібліотеки у Юр´ївському, Петропавлівському, Томаківському, Павлоградському районах та міст Новомосковська і Павлограда.

Царичанська та Петриківська районні бібліотеки Дніпропетровщини у рамках гуманітарної програми Інституту відкритого суспільства (Нью-Йорк – Будапешт) і Міжнародного фонду «Відродження» стали переможцями конкурсу «Поповнення фондів сільських бібліотек й активізація їх культурно-просвітницької роботи з місцевими громадами». Кожна районна бібліотека отримала грант по 10 тис грн. 

На 2012 рік продовжено поступові кроки розвитку культури в області –забезпечено  фінансову підтримку театральних та концертних закладів з ростом проти минулого року на 13,5%. Зокрема, цього року для ремонту даху, глядацької зали та придбання крісел Дніпропетровського академічного театру опери та балету за ініціативи губернатора виділено з обласного бюджету 2 млн грн.

            Щорічно в області призначаються регіональні гранти обдарованій молоді в галузі культури і мистецтв та регіональні стипендії провідним діячам культури і мистецтв. У 2012 році із обласного бюджету буде виділено понад 60 тис грн на виплату 20 регіональних грантів (молодим митцям театрально-концертних закладів та студентам вищих мистецьких навчальних закладів) і 10 стипендій (провідним діячам культури і мистецтв).

Довідка: 

На території Дніпропетровської області перебуває понад 7 тис. пам’яток, з них: археології  – 5 тис 464 (в тому числі 13 – національного значення; архітектури та містобудування – 326 (в тому числі 29 – національного значення); історії – 1 тис 548 (в тому числі 10 національного значення); монументального мистецтва – 110.

У Дніпропетровській області діють 14 професійних театрів, 4 концертні організації, 1 тис 947 бібліотек, 15 музеїв комунальної власності (в тому числі 1 відомчий музей), 129 музеїв, що діють на громадських засадах; 615 клубних закладів (у тому числі 514 – у сільській місцевості), 3 тис 835 клубних формувань (в тому числі 3 тис 147 – у сільській місцевості); 2 державні цирки, 14 кінотеатрів, 8 парків культури та відпочинку.

На території області діють 87 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів ( з них 7 – художніх, 15 – шкіл мистецтв, 1 – хореографічна, 64 – музичних шкіл) та 6 вищих мистецьких навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації (4 вищі мистецькі заклади І рівня акредитації, Дніпропетровська консерваторія ім. М.Глінки – 3 рівень акредитації та з 2005 року працює Дніпропетровський факультет Київського національного університету культури і мистецтв – ІУ рівень акредитації).