ПРЕС-РЕЛІЗ                                                                  Дніпропетровськ, 10 квітня 2012 року


За підтримки губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині пройшов VІ Фестиваль художньої творчості «Тарасова криниця» студентів педагогічних вишів І-ІІ рівня акредитації

За підтримки губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині пройшов VІ Фестиваль художньої творчості «Тарасова криниця» студентів педагогічних ВНЗ І-ІІ рівня акредитації. Фестиваль присвячений 80-річчю Дніпропетровської області. Його мета – популяризація української народної творчості та творів Тараса Шевченка, вивчення студентами у кожній області України місць, пов’язаних з іменем славного українського поета, та виховання шанобливого ставлення молоді до національних культурних традицій. Особливого значення набуває ця мета для підготовки студентів, які обрали педагогічну професію.
Тарас Шевченко є центральним символом нашої культури. Його могутня постать утілює дух цілих поколінь волелюбних співців від славетних козацьких часів аж до сьогодення. Кобзар є мовцем народнопоетичної традиції. Проведення у Дніпропетровську фестивалю художньої творчості «Тарасова криниця» це чудова можливість для молоді вшанувати його творчість, доторкнутися до джерела української духовності», - сказала заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.
У фестивалі взяли участь понад 200 студентів з 10 педагогічних вишів І-ІІ рівня акредитації Південного регіону України – Дніпропетровського педагогічного коледжу ДНУ ім. О. Гончара, Запорізького педагогічного коледжу, Олександрійського педагогічного коледжу ім. В. Сухомлинського, Білгород-Дністровського педагогічного училища, Кременчуцького педагогічного училища А.Макаренка, Жовтоводського педагогічного училища, Нікопольського педагогічного училища, Балтського педагогічного училища, Бериславського педагогічного училища та Одеського педагогічного училища.
 «Дніпропетровщина – регіон зі славною історією та давніми культурними традиціями. Губернатор Олександр Вілкул приділяє велику увагу збереженню та розвитку української культури та народного мистецтва в регіоні. Особливо це стосується духовно-патріотичного виховання молоді», - сказала Марія Пустова.
 Серед учасників фестивалю є відомі студентські творчі колективи. Це студентський хор та оркестр народних інструментів Дніпропетровського педагогічного коледжу ДНУ ім. О. Гончара; Народний художній колектив Білгород-Дністровського педагогічного училища; вокальна студія «Апрель» Кременчуцького педагогічного училища імені А.С.Макаренка; ансамбль української народної пісні Запорізького педагогічного коледжу; тріо бандуристів «Нікопольчанка» Нікопольського педагогічного училища та інші.
На сцені Дніпропетровського педагогічного коледжу ДНУ ім.О.Гончара виступили творчі студентські колективи за такими номінаціями: «Художнє слово», «Аматорське поетичне слово», «Вокальне мистецтво (виконання українських народних та сучасних пiсень)», «Декоративно-прикладне мистецтво та художня праця», «Інструментальна музика», «Хореографічне мистецтво», «Пошукові проекти з творчості Т.Г.Шевченка» за наступними темами:
- твори Т.Шевченка;
- твори, присвячені Т.Шевченку;
- українська громадянська поезія патріотичного спрямування;
- українська пісня (соло, дуети, хорові колективи);
- український танок.
 Учасники фестивалю ознайомились із творчим пошуковим проектом студентів коледжу «Шевченко і Придніпров'я», взяли участь у майстер-класі з Петриківського розпису, котрий провели студенти коледжу. Також гості міста побували на екскурсії «Шевченківські місця Дніпропетровська» та переглянули виставу «Кайдашева сім'я» Дніпропетровського музично-драматичного театру
ім. Т. Г. Шевченка. У рамках програми фестивалю пройшло урочисте покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку.