ПРЕС-РЕЛІЗ                                                    Дніпропетровськ, 04 березня 2012 року
У Дніпропетровську відкрито Міжнародний соціальний проект «Війна краде дитинство», що працюватиме з 3 по 9 квітня 2012 року
За дорученням губернатора Олександра Вілкула заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова та Голова Правління Міжнародного благодійного фонду «Військове братерство» Олександр Котирло відкрили Міжнародний соціальний фотодокументальний проект «Війна краде дитинство». Виставка проходить у рамках святкування Дня Перемоги.

Виставка працює у Виставковій залі Дніпропетровської організації національної спілки художників України (м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна,11) з 3 по 9 квітня 2012 року. Одними з перших гостей виставки стали учні шкіл та студенти професійно-технічних навчальних закладів й вишів області.
«Розвиток освіти і культури, духовно-патріотичне виховання молоді є обов'язковим пріоритетом в роботі обласної влади, визначений губернатором Олександром Вілкулом. В області створюються всі умови для всебічного розвитку та самореалізації молодої людини. Тому Олександр Вілкул підтримав ідею щодо проведення у Дніпропетровську Міжнародного соціального фотодокументального проекту «Війна краде дитинство». Цей соціальний проект стане чудовим приводом для кожного відвідувача замислитися про те, як важливо знати і поважати історію свого народу та цінувати кожен день свого життя і тих хто нас оточує», – сказала Марія Пустова.
На фотовиставці представлені унікальні кадри з місць військових конфліктів, які відбувалися в ХХ і ХХІ столітті. Кадри демонструють сюжети дитинства за часів війни. Виставка складається з окремих авторських фотографій і кількох тематичних блоків: Друга світова війна, Афганістан, Південна Осетія (Беслан), США (Нью Йорк 9/11), Японія (Хіросіма і Нагасакі). Фотографи, чиї роботи беруть участь у проекті, відомі на весь світ – всі вони володарі безлічі престижних нагород: Амі Вітале, Олександр Глядєлов, Єфрем Лукацький, Бернат Арманге. Організатори виставки – Дніпропетровська облдержадміністрація та Міжнародний благодійний фонд «Військове братерство».
«Місією цього проекту є виховання у молодого покоління відчуття особистої відповідальності перед суспільством, готовності в будь-який момент стати на захист своєї рідної країни. Ми віримо, що лише пам'ять про трагічні події минулого збереже і захистить майбутнє. Водночас цим проектом ми прагнемо навчити наших дітей ставитись один до одного з любов`ю та співчуттям, усвідомлювати унікальність та безцінність життя кожної людини», – сказав Голова Правління Фонду Олександр Котирло.
Довідка про фотокореспондентів, роботи яких представлені на виставці.
АМІ ВІТАЛЕ
Завдяки своїй професії Амі вдалося сфотографувати події у більш ніж 75 країнах світу. Вона була свідком громадянських конфліктів, руйнувань та насильства. Але також, за її словами, вона не раз спостерігала міць людського духу і красу душі. Знімки Вітале виставлялися по всьому світу в музеях і галереях і публікувалися в провідних міжнародних виданнях, таких як National Geographic, Geo, Newsweek, Time. Її роботи відзначено провідними міжнародними преміями в галузі фотографії, назвемо World Press Photo, нагороду Lowell Thomas в журналістиці та премію «Фотограф року» за версією The Magazine. Додаткова інформація - www.amivitale.com
ЄФРЕМ ЛУКАЦЬКИЙ
У 2005 році українець Єфрем Лукацький став першим і єдиним в історії країни фіналістом Пулітцерівської премії. Його фотографії продавалися на аукціоні Sotheby's і друкувалися у престижних світових виданнях, серед яких Тime, Newsweek, The Herald Tribune. З 1990х років Лукацький працює кореспондентом Associated Press. Він фотографував у Чечні, Афганістані, Іраку, секторі Газа. Єфрем регулярно розповідає у своєму блозі про події, свідком яких він став. «Об'єктив мого фотоапарата – це як бінокль або мікроскоп, який дозволяє бачити краще і ближче, ніж може око», - говорить Лукацький. Додаткова інформація — www.efremlukatsky.com.
ОЛЕКСАНДР ГЛЯДЄЛОВ
«Фотографія - це коли ти мислиш образами. Ти ніби проживаєш своє життя фотографіями, і це варіант не тільки почуття, а й думки. У мене мої фотографії, як і мої почуття, завжди випереджають думки, я не аналітичний фотограф, я - фотограф живих почуттів» - розповідає Олександр Глядєлов про свою творчість. Єдиний фотограф в Україні, який постійно співпрацює з міжнародною організацією «Лікарі без кордонів», він висвітлював конфлікти у таких гарячих точках, як Сомалі, Південний Судан, Нагорний Карабах та інших. Глядєлов народився у Легниці, Польща, в 1956 році. З 1974 року постійно живе в Києві. З 1996 року Глядєлов сконцентрувався на довготривалих документальних фото-проектах про соціально-знедолених дітей і про епідемію ВІЛ / СНІД. Додаткова інформація - www.glyadyelov.com.
БЕРНАТ АРМАНГ
Бернат Арманг народився у 1978 році у Барселоні. З 2005 року він ексклюзивно працює для Associated Press. У 2008 році у Кенії Арманг знімав спалахи насильства, що виникали після виборів. Також йому належать кадри, що зафіксували конфлікт між Ізраїлем і Палестиною та війну в Лівії. Його називають одним з кращих фотографів Associated Press. Додаткова інформація — http://bernatarmangue.virb.com/