ПРЕС-РЕЛІЗ                                                          м. Дніпропетровськ, 7 грудня 2012 року

У Дніпропетровському історичному музеї ім. Д.І.Яворницького презентовано енциклопедію гербової символіки міст та районів Дніпропетровщини

На Дніпропетровщині за завданням губернатора Олександра Вілкула у рамках          80-річчя області створено енциклопедію символіки Дніпропетровщини. У Дніпропетровському національному історичному музеї імені Д.І.Яворницького відбулася презентація цієї книги «Геральдика Дніпропетровщини. Офіційні символи територіальних та муніципальних утворень: Історичні нариси».
Видання об’єднало герби та символи Дніпропетровщини від кінця ХVІІІ ст. до сьогодення. У книзі «Геральдика Дніпропетровщини» представлені сторінки історії адміністративно-територіальної геральдики  в Катеринославській губернії з кінця ХVІІІ ст. до 1920-х років. Також подається характеристика й опис геральдичної колекції Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького, яка налічує понад 200 одиниць музейних експонатів та розповідає про процеси герботворення в Дніпропетровській області в 1960-1980-х роках.
Головне місце в книзі відведено матеріалам про сучасний етап герботворчості в Дніпропетровській області, наведено характеристику, описи і малюнки сучасних офіційних гербів та прапорів міст, районів, сіл та селищ регіону. Також у книзі є методичні рекомендації та поради Українського геральдичного товариства щодо створення гербів та символів.
«Дніпропетровщина – це регіон з величною та давньою історією, який був та є потужним промисловим, науковим, освітнім та культурним центром країни. Губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул приділяє особливу увагу розвитку області та збереженню її давніх традицій. Дослідження символіки міст та районів регіону – це вивчення історії Дніпропетровщини, її культури та традицій. Це відродження історичної пам’яті рідної землі», - сказала Марія Пустова.
Заступник губернатора Дніпропетровщини зазначила, що в Дніпропетровській області під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Вілкула реалізується низка проектів, що спрямовані на зміцнення регіонального патріотизму. Це один із важливих напрямів роботи обласної влади у галузі освіти та культури.
До 80-річчя створення Дніпропетровської області в регіоні діє проект зі створення серії книг «Національні культури Дніпропетровщини». Наразі у рамках проекту вийшли книги «Вірмени Дніпропетровщини», «Євреї Дніпропетровщини», «Азербайджанці Дніпропетровщини» та «Греки Дніпропетровщини». Проект продовжується, і вже найближчим часом світ побачать ще 2 книги. Також до 80-річчя регіону було випущено низку видань, присвячених історії та сучасності Дніпропетровщини.
До нового навчального року школярі з 2 по 11 класи – це понад 270 тисяч дітей – отримали в подарунок унікальний щоденник «Дніпропетровщина – моя рідна земля». У ньому зібрана цікава і змістовна інформація про головні події в історії України та Дніпропетровської області, а також загальна характеристика, символіка нашої держави та регіону.
На кожній сторінці цього унікального щоденника школярі мають можливість ознайомитися з видатними постатями Дніпропетровщини, історичними місцями, старовинною архітектурою та славетною історією нашого регіону. На сторінках щоденника розміщені мудрі вислови філософів, мислителів, письменників, політичних діячів та українських прозаїків, що стануть у нагоді кожному учню.
З нагоди 80-річчя створення Дніпропетровської області всі школи регіону отримали унікальну аудіокнигу з творами місцевих поетів і прозаїків. До електронної збірки увійшли твори 80 письменників. Серед авторів проекту є як члени Національної Спілки письменників України, Конгресу літераторів України, Національної Спілки журналістів України, так і молоді талановиті поети і прозаїки – переможці Всеукраїнських та обласних літературних конкурсів.
На сайті Головного управління освіти та науки облдержадміністрації розміщений перший в Україні документальний десятисерійний фільм «Жива пам'ять регіону», що розповідає про розвиток Катеринославщини та Дніпропетровщини протягом 100 років з 1910 по 2010 роки. Екземпляри цього фільму також роздані в бібліотеки шкіл регіону. Обласна влада закупила для шкільних бібліотек тисячу примірників унікальної книги про історію рідної землі «Невідома Катеринославщина». Також цього року був презентований фільм «Моя маленька гаряча батьківщина», присвячений історії розвитку Дніпропетровщини та Кривого Рогу.
З метою активізації патріотичного виховання, шанобливого ставлення до історії Дніпропетровщини губернатор на конференції педагогічних працівників області поставив завдання Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації розробити спецкурс з детальною інформацією про історію та досягнення рідної області для старшокласників «Дніпропетровщина – регіон-лідер».
Обласна влада сприяє відновленню традицій Уроків мужності, зустрічей з ветеранами війни та праці, екскурсій до музеїв, ознайомленню з пам’ятками історії та відвідуванню театрів. В регіоні проводяться молодіжні козацькі фестивалі, найпопулярнішим із яких є фестиваль «Самарська Покрова». У них беруть участь козацькі колективи з усієї України.
У 2012 році проведені єдині уроки на тему: «Рідній Дніпропетровщині – 80 років», «Вклоняємось доземно всім солдатам», присвячений 67-й річниці Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, та «Калина – символ України», під час якого учні ознайомилися з історією та майстрами Петриківського розпису, що є візитною карткою Дніпропетровщини та України в усьому світі.