ПРЕС-РЕЛІЗ                                                       м. Дніпропетровськ, 14 листопада 2012 року
На Дніпропетровщині вперше виставлені оригінальні картини видатних французьких художників із колекції «Нормандія у живописі»

Вперше в історії Дніпропетровщини в Дніпропетровському художньому музеї відкрито унікальну виставку оригінальних картин Клода Моне, Теодора Жеріко, Каміля Коро, Огюста Ренуара, Ежена Будена та інших видатних французьких митців зколекції «Нормандія у живописі». Захід проходить під патронатом губернатора Олександра Вілкула та голови облради Євгена Удода, за ініціативи Посольства Франції в Україні. В урочистому відкритті виставки взяли участь заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова, заступник голови облради  Андрій Шипко, Надзвичайний та повноважний посол Республіки Франція в Україні Ален Ремі, генеральний куратор, директор колекції «Нормандія у живописі» та головний хранитель палацу образотворчих мистецтв м. Лилль АленТап’є.
«Можливість побачити оригінальні твори видатних митців – це унікальна подія для будь-якої людини. Такі події стають можливими завдяки розвитку економіки та культурних зв’язків між Дніпропетровщиною та іншими країнами. Цьому питанню надзвичайну увагу приділяє губернатор Олександр Вілкул. На Дніпропетровщині відкриваються культурні центри, модернізуються музеї, театри, бібліотеки, реалізується низка культурних і мистецьких проектів та заходів. Видатне та найвідоміше з історії культурного світу стає ближчим до кожної людини. Сьогодні в області відкрито наймасштабнішу виставку видатних французьких митців «Нормандія у живописі». Це стане ще одним із кроків поглиблення співробітництва між Дніпропетровщиною та Францією», − сказала Марія Пустова.
Колекція «Нормандія в живописі» була створена в 1992 році за рішенням Регіональної Ради Нижньої Нормандії. Наразі вона об'єднує близько ста двадцяти творів художників 1750-1950 років. Кожен експонат колекції в тій чи іншій мірі пов'язаний з Нормандією, яка стала джерелом натхнення і творчих пошуків для багатьох майстрів.
Особлива цінність цієї колекції полягає в тому, що вона представляє різні напрями і течії мистецтва XIX століття − реалізм, романтизм, імпресіонізм і постімпресіонізм. На прикладі творів колекції можна не тільки простежити всі нюанси їхнього розвитку, але і ті зміни, які вніс у мистецтво модернізм ХХ століття.
Виставка організована Посольством Франції в Україні з нагоди 20-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Францією та Україною.
«Я пригадую, як кілька місяців тому ми відвідали Дніпропетровський художній музей. Вже тоді я відчув, що цей музей стане нашим надійним партнером. Сьогодні, коли я побачив тут виставку з нашою колекцією – вона організована на високому рівні, мої очікування виправдалися. Я вдячний губернатору Дніпропетровщини Олександру Вілкулу, голові облради Євгену Удоду, меценатам та куратору виставки Алену Тап᾿є за чудову організацію та підтримку у проведенні виставки. Сьогоднішнє свято – це символ співробітництва між Дніпропетровською областю та Францією»,  − сказав Ален Ремі.
У Дніпропетровську на виставці «Нормандія в живописі» представлено 57 картин. Це роботи відомих майстрів французького мистецтва: Гюстава Курбе, Жана-БатістаКаміля Коро, Клода Моне, Шарля Добіньї, Едуарда Вюйара, РауляДюфі і багатьох інших.Твори художників дозволяють глядачеві перейнятися ідеями тієї епохи, відкрити для себе всю красу і різноманітність природи і життя Нормандії. На виставці представлені види узбережжя, невеликих селищ і міст, жанрові сцени з повсякденного життя селян і рибалок, а також натюрморти та анімалістичні сюжети.
Експозиція виставки включає чотири розділи, що дозволяють передати своєрідний портрет Нормандського регіону. Це «Ферма Сен-Сімеон», «Нормандська земля», «Морське узбережжя, курортне життя», «Вздовж Сени».
Як розповів Ален Тап᾿є, колекція «Нормандія в живописі» зберігається в колишньому жіночому монастирі Абатства Дам (AbbayeauxDames), в якому розташована Регіональна рада Нижньої Нормандії. Постійну виставку щорічно відвідують понад 10 тис людей з усього світу. Цього року виставка з колекції вперше експонується в Україні.
«З кожним роком наш регіон утверджує свої позиції, як один з культурних центрів країни, де успішно розвивається міжнародне співробітництво, ведеться ефективний діалог мовами, зрозумілими в усьому світі – мовами культури й науки, економіки й інноваційності. Обласна влада створює для цього належні умови та підтримує ініціативи», – сказав Андрій Шипко.
Довідка:
Взаємовідносини Дніпропетровщини з Францією мають давні історичні традиції. Так, у 1786 році був офіційно затверджений проект Катеринослава, автором якого став французький архітектор, академік Паризької академії та Російської академії мистецтв Клод Геруа. Наприкінці ХІХ – початку ХХ століть за часів швидкого посилення темпів індустріалізації на території Півдня України найбільш значну інвестиційну привабливість мала Катеринославщина. Серед європейських країн, що відкрили для себе шляхи економічних зв’язків з нашим регіоном, була і Франція. У квітні 1895 року в губернському центрі відкрився перший і єдиний у Російській імперії цементно-бетонний завод Франко-Російської компанії. Велике значення для економіки регіону мали і налагоджені торгівельні зв’язки з Францією. У Катеринославі до 1918 року було відкрито і працювало 9 іноземних консульств, у тому числі – французьке.
Сьогодні Франція – надійний партнер Дніпропетровської області. Понад 100 підприємств та організацій регіону співпрацюють з французькими партнерами. В області працює 6 підприємств у галузі сільського господарства та переробної промисловості, в які вкладено інвестиції з Франції.
Серед пріоритетних напрямів співробітництва Дніпропетровщини та Франції є реалізація спільних проектів в галузях машинобудування, транспорту та зв’язку, фармацевтичного та хімічного виробництва на базі існуючих в регіоні підприємств, залучення французьких інвестицій та нових технологій у розвиток агропромислового комплексу.
Також активні зв’язки між сторонами підтримують представники освіти: студенти, викладачі навчальних закладів, науковці. Зокрема, переможці обласного конкурсу «Молоді вчені – Дніпропетровщині», що ініційований головою облдержадміністрації Олександром Вілкулом, проходять стажування в науково-дослідних установах Франції.
Зміцнюють міжнародні відносини й виші регіону. Зокрема, Придніпровська академія будівництва і архітектури тісно співпрацює з Національним інститутом прикладних наук у Ліоні (Франція). Завдяки цьому українські студенти проходять стажування у Франції та отримують кращий європейський досвід у сфері будівництва та архітектури.
Окреме місце у партнерстві з Францією посідають відносини в культурній сфері. Цього року Французький культурний центр «Альянс Франсез» в Україні відзначив 20-річчя своєї діяльності. Обласна влада Дніпропетровський «Альянс Франсез» проводить значну кількість культурних заходів та проектів. Зокрема, фестиваль «Французька весна», який традиційно проходить протягом цілого місяця, знайомить мешканців міста й області з роботами французьких музикантів, акторів, письменників, режисерів та загалом із творчістю сучасних  французьких митців. За 20 років Французький культурний центрза сприяння посольства Франції в Україні організовував багато змістовних виставок сучасних фотографів і художників.