ПРЕС-РЕЛІЗ                                                                м. Дніпропетровськ, 22 жовтня 2012 року

Губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул відзначив переможців Всеукраїнського дитячого фестивалю екранних мистецтв «Молоде кіно України», що пройшов у Дніпропетровську

Губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул відзначив переможців Всеукраїнського дитячого фестивалю екранних мистецтв «Молоде кіно України». Цього року фестиваль присвячений 80-річчю Дніпропетровщини. Протягом трьох днів творчі роботи учасників фестивалю переглянули близько 800 глядачів.


«Дніпропетровщина зробила вагомий внесок у становлення і розвиток вітчизняного кінематографу. На початку минулого століття саме на території Дніпропетровщини, яка на той момент називалася Катеринославською губернією, зародився кінематограф Російської імперії, а згодом Радянського Союзу і України. Саме тут працювали піонери вітчизняного кіно – Олександр Ханжонков і Данило Сахненко. Ялтинська кіностудія, яка відома на весь світ, створена саме Олександром Ханжонковим, а Данило Сахненко назавжди увійшов в історію як один із кращих кінооператорів початку ХХ століття. Він першим зняв на кінокамеру красу дніпровських порогів. У Дніпропетровську, на початку ХХ століття, був знятий один з перших у світовому кінематографі бойовиків, він називався «Запорізька Січ». Тривалість цього фільму – всього 15 хвилин, але він увійшов в історію», – сказав Олександр Вілкул.
І сьогодні Дніпропетровська область славиться своїми талантами, наприклад, ім'я Лії Ахеджакової знають у всьому світі. Ця видатна театральна і кіноактриса родом з Дніпропетровська. І цей ряд видатних акторів можна продовжити: Сергій Гармаш, Радіон Нахапетов, Євген Дятлов, Олександр Голобородько, Євген Весник, Сергій Гармаш, Володимир Зеленський та багато інших.
 «Сьогодні, у тому числі завдяки фестивалю «Молоде кіно України», вже нові таланти роблять свої перші кроки в кіномистецтві. Шановні учасники фестивалю! У цьому році фестиваль проходить у рамках відзначення 80-річчя створення Дніпропетровської області. Обласна влада шанує історію свого регіону і країни. Протягом останніх 2,5 років на Дніпропетровщині побачила світ низка фільмів про історію регіону, його досягнення та видатних жителів», – сказав Олександр Вілкул.
 У 2010 році було презентовано 10-серійний серіал «Жива пам'ять регіону», який об’єднав історію Дніпропетровщини з 1910 по 2010 роки. Кожна серія присвячена 10 рокам життя нашого регіону. Перші п’ять з яких були створені на Дніпропетровщині із використанням архівних кіноматеріалів, що зберігаються у Російській Федерації, Києві та Дніпропетровську.
У 2011 році вийшов фільм «Гірке зернятко перемоги» про героїчне форсування Дніпра під час Великої Вітчизняної війни та звільнення Дніпропетровщини і України від німецько-фашистських загарбників.
Цього року світ побачив фільм «Маленька гаряча батьківщина», присвячений досягненням Кривого Рогу. Цей Фільм складається з п’яти серій, які розповідають про різні періоди становлення та розвитку Кривбасу, від часів Олександра Поля і до наших днів. Генеральний продюсер фільму – губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул, режисер – провідний історик, сценарист, автор багатьох історико-краєзнавчих телепроектів Олексій Зотіков.
 До 80-річчя Дніпропетровщини на ТРК «Ера» було реалізовано телевізійний проект «Свої» про видатних вихідців із Дніпропетровщини й України. Цей міжнародний проект про видатних земляків за підтримки голови облдержадміністрації підготовлений студією «Кінематографіст» при Національній спілці кінематографістів України. Глядачі у всіх регіонах країни побачили 10 відеофільмів про Родіона Нахапєтова, Лію Ахеджакову, Олександра Голобородька, Євгена Вєсніка, Сергія Гармаша, Євгена Дятлова та інших видатних вихідців із Дніпропетровщини.
«Розвиток культури, проведення мистецьких заходів, створення документальних історичних фільмів про історію Дніпропетровщини, що проходить за підтримки губернатора Олександра Вілкула, є важливою умовою всебічного розвитку молодого покоління, а також формування патріотизму та поваги до рідного регіону і країни», – сказав директор Дніпропетровського обласного дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка» Олександр Кучма.
Особливу увагу обласна влада приділяє розвитку молодого покоління митців, зокрема, вихованню майбутніх професіоналів кіномистецтва. Для цього в області проводиться Всеукраїнський дитячий фестиваль екранних мистецтв «Молоде кіно України». Цього року у ньому взяли участь 23 дитячі творчі студії з України, Росії та Естонії.
Переможців фестивалю визначали два склади журі – професійне та дитяче. У ході фестивалю професійним журі був визначений володар гран-прі та 10 лауреатів, 13 учасників, члени дитячого журі визначили ще 5 переможців.
«Сьогодні ви є творцями нового кіно, яке також увійде у вітчизняну, європейську і світову історію. І я бажаю, щоб кадри, які ви знімете, сценарії, які напишете, фільми, в яких ви зніметеся, несли добро, були яскраві, і, найголовніше, користувалися успіхом у глядачів. Я вітаю переможців фестивалю! Я вітаю всіх його учасників. Незважаючи на ваш юний вік, ви всі талановиті і з упевненістю дивитеся в майбутнє. Бажаю успішної реалізації ваших творчих ідей і починань. Ми завжди раді бачити вас на Дніпропетровщині!», – сказав керівник області.
Як повідомлялося раніше, організаторами свята є обласна державна адміністрація та Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка», який вже багато років виступає осередком міцних традицій молодіжного кіномистецтва.

Довідка:
У 1990 році на базі дитячої народної мультстудії «Веснянка» було створено перший в Україні дитячо-юнацький кіноцентр.  Головна мета центру – комплексний розвиток дітей засобами аудіовізуальної культури.
За час існування кіноцентр створив більше, ніж 300 різних фільмів, а педагоги розробили оригінальну методику розвитку дитини.
Напрямки роботи: мультсдудія, образотворче мистецтво, студія ігрового та документального кіно, відеогрупа, гуртки кіно освіти, студія комп’ютерної графіки та анімації, клуб художньо обдарованих дітей «Дебют», Мала академія народних мистецтв та Мала академія наук, театр юного кіноактора, школа юного журналіста.
Проводиться робота у напрямку популяризації дитячої творчості: проведення кінофестивалів та кіноконкурсів різних рівнів, організація виставок дитячої творчості, презентація фільмів, видання кращих прикладів художньої творчості, збірок творів художньо обдарованих дітей «Собори наших душ», та альманахів, тощо. Кіноцентр «Веснянка» співпрацює з різними науковими організаціями: Академія педагогічних наук України, студія «Укранімафільм», Асоціація діячів кіноосвіти України, Національне Товариство кінематографістів України.
Відкритий Всеукраїнський дитячий фестиваль «Молоде кіно України» проводиться щорічно у Дніпропетровську. До участі запрошуються українські та закордонні дитячі творчі колективи, які займаються аматорським кіно, а також провідні фахівці кіномистецтва України.


Список нагороджених:
Гран-прі фестивалю отримує фільм «Лицар України», кіностудія «Аматор», с.  Славгород Синельниківського району Дніпропетровської області, керівник Суліма Сергій Володимирович.
 За рішенням професійного журі лауреатами IV відкритого Всеукраїнського дитячого фестивалю екранних мистецтв «Молоде кіно України» стали наступні роботи:
1. Анімаційний фільм «Ниточка танцювала та й радість дарувала…», Студія «Кадр» с. Знаменівка Новомосковського району Дніпропетровської області, керівник Герасименко Любов Іванівна.
2. Анімаційний фільм «Ёшкин кот и Бабка Ежка», школа сучасних театрально-сценічних напрямків, м. Харків, керівник Груб’як Світлана Василівна.
3. Фільм «Встреча или последняя стадия эволюции», студія «Детектив», м. Ярославль, Росія, керівник Свободін Олег Миколайович.
4. Анімаційний фільм «Мечта», студія «Лантан», м. Тихвін, Росія, керівник Володимир Іванов.
5. Документальний фільм «Есть только миг…», студія «Муза Десять»,  м. Сімферополь, керівник Погребатько Валерій  Андрійович.
6. Телевізійна програма «Спорт – стиль жизни», телестудія «Юніон-TV», м. Павлоград,  керівник Мяліцина Мая Іванівна.
7. Анімаційний фільм «Петухи пропели», кіностудія «Ровесник», м. Нарва, Естонія, керівник Юрій Мещеряков.
8. Анімаційний фільм «Демерджи», дитяча медіа-студія «МАНюня», м. Сімферополь, керівник Хайрединова З.Ш.
9. Фільм «История печального клоуна», відеостудія «Класс-ТВ», м. Севастополь, керівник Скрипниченко Світлана Олександрівна.
10.  Програма фільмів Дніпропетровського обласного дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка», директор Кучма Олександр Іванович, художній керівник Матус Марлен Якович.

Професійне журі вирішило призначити дипломантами  фестивалю наступні студії:
1. Студія  «Живопис», м. Москва,  Росія, керівник Толстоброва Валентина Леонідівна.
2. Шкільна кіностудія «Золотой кадр», м. Старий Оскол, Росія, керівник Бойко Вадим Миколайович.
3. Студія «Сто фантазій», м. Київ, педагог Полянська Тетяна Михайлівна.
4. Відеостудія «Творче життя», м. Красноград, Харківська обл., керівник Хмара Володимир Васильович.
5. Дитячо-юнацька телевізійна акторська студія «Жайвір» ім. Л. Бикова,  м. Кіровоград, керівник Силіна Валентина Іванівна.
6. Дитячо-юнацька відеостудія «Березіль», м. Кременчук, керівник Воробйов Антон Вікторович.
7. Студія «Рожевий слон», м. Добропілля, керівник Сагайдак Євгеній Валентинович.
8. Відеостудія «Ракурс», м. Верхньодніпровськ Дніпропетровської обл., керівник Солдатенко Галина Миколаївна.

Також дипломантами фестивалю булим призначені наступні студії, що приймали участь у фестивалі заочно:
1. Кіностудія «ЗУМ», м. Йошкар-Ола, Республіка Марій Ел, Росія, керівник Спірідонова Олена.

2. Дитяча студія «ЛЮТиК» (заочно), м. Іваново, Росія, керівник Зіміна Тетяна.
3. Дитяча телестудія «Перший крок» (заочно), м. Євпаторія, керівник Слєпкан Юлія.
4. Дитяча кіностудія «Кінокімерія» (заочно), м. Херсон, керівник Олексій     Голубков.
За рішенням дитячого журі кращими фільмами фестивалю «Молоде кіно України» стали:
1. Ігровий фільм «Папа», відеостудія «Ракурс», м. Верхньодніпровськ Дніпропетровської обл., керівник Солдатенко Галина Миколаївна.
2. Ігровий фільм  «Вужичка», дитячо-юнацька телевізійна акторська студія «Жайвір» ім. Л. Бикова, м. Кіровоград, керівник Силіна Валентина Іванівна.
3. Анімаційний фільм «Воробей Воробыш»,  школа сучасних театрально-сценічних напрямків, м. Харків, керівник Груб’як Світлана Василівна.
4. Ігровий фільм «Встреча или последняя стадия эволюции», студія «Детектив», м. Ярославль, Росія, керівник Свободін Олег Миколайович.
5. Ігровий фільм «Я люблю жить», студія «Рожевий слон», м. Добропілля, керівник Сагайдак Євгеній Валентинович.
6. Анімаційний фільм  «Лёка», Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр  «Веснянка», директор Кучма Олександр Іванович, художній керівник Матус Марлен Якович.